So even a very strong memory can be unreliable, because it's always in the process of dissolving."
zdroj: imdb.com |
Jon Hamm (Walter) byl po anotaci hned druhý důvod, proč jsem po tom sáhla, a nezklamal. Jako Prime dokonale vyvolává pocit, že ačkoliv to vypadá jako člověk a mluví jako člověk, je v tom něco nelidského. Jako Walter se objevil jen ve dvou scénách, ale byly krásně emotivní a prožité. (A Jon Hamm v nich byl až hříšně sexy.) Lois Smith (Marjorie) hříšně sexy nebyla, ale toho Alzheimera jsem jí žrala i s navijákem a stejně jako Jon Hamm perfektně vystihla ten rozpor mezi živým člověkem a umělou inteligencí.
Geena Davis (Tess) mě jako živá postava moc nebavila, ale jakmile se z Tess stalo Prime, úplně nádherně zachytila, jak to vypadá, když někdo předvádí emoci, ani by ji cítil, a šel z ní mráz po zádech. Nejvíc mě to dostalo ve chvíli, kdy jí Jon (Tim Robbins) představuje její vnučku Marjorie (Hana Colley). Jona mi bylo z celého děje asi nejvíc líto, protože ač je přirozeností lidského života, že nám umírají lidé, které milujeme, vidět ho v rámci hodiny a půl ztratit tolik bylo brutální a krásně zahrané.
Úplný konec byl prostě jenom znepokojivý a pořád je mi z něj trochu divně. Celkově je Marjorie Prime výborná záležitost s hodně zajímavým námětem, ale jak jsem psala výše, na divadle by mě to asi uspokojilo víc.