zdroj: imdb.com |
Příběh hlavní hrdinky MK (Amanda Seyfried) se sice bohužel točil kolem chlapa, ale překvapivě to nebyl ani tak Nod (Josh Hutcherson) jako spíš její odcizený otec (Jason Sudeikis), ke kterému si je po smrti matky nucená najít vztah. Nemůžu říct, že bych byla vyloženě spokojená s tím, jak to zvládli, ale bylo osvěžující vidět zápletku, kde je milostný vztah jen část toho, co si hlavní ženská hrdinka řeší. Stejně tak mě hodně potěšilo, že MK byla vyvolená doslova jen tím, že byla v určitou dobu na určitém místě, a koruna nepřešla na konci na ni, naopak byla vrácená do normálního života, aby si ho vyřešila. Mám ráda, když hlavní postava není pupek světa a má realistické schopnosti.
Ronin (Colin Farrell) byl ta obligátní moudrá mužská postava v uniformě, ale bavil mě jak vztahem s Nodem, tak interakcemi s Mubem (Aziz Ansari) a Grubem (Chris O'Dowd). Mub a Grub mě vůbec bavili; normálně bývám na tahle prvoplánová komická pozadí trochu alergická, ale tady fungovali, zvlášť když dělali do Noda. Kdo mě naopak překvapivě nebavil vůbec, byli Mandrake (Christoph Waltz) a Dagda (Blake Anderson), což mě hodně překvapilo, hlavně protože při pohledu na Mandrakea mi na mysli okamžitě vytanul Bog King ze Strange Magic a čekala jsem dost, ale nějak mě za celou dobu nezačal zajímat.
Královna Tara (Beyoncé Knowles) si asi zaslouží zmínit, protože to byla právě interakce mezi ní a Roninem, co mě k Epic přivedlo, ale byla tam tak málo - prakticky víc dějový prostředek než postava - že trochu válčím s tím, co k ní napsat. Snad jen to, že mě překvapuje ta absence fanfiků o ní a hlavně o ní a o Roninovi, protože tahle vztahová dynamika je moje.
Celkově ale nemůžu říct, že by byl Epic vyloženě špatný animák. Čekala jsem sice něco úplně jiného (a to je moje chyba, zase jsem se zklamala vlastními očekáváními), ale cením si té snahy pojmout tuctovou zápletku netuctově a na jeden večer to zabavilo. (Už zmíněné Strange Magic, na které jsem při sledování myslela, je ale podle mě podobné téma zpracované lépe.)